מחפשים את פתרון הריצוף המושלם לשטח חיצוני? בשנים האחרונות, אחד מהפתרונות הטובים ביותר והמשתלמים ביותר, הוא ההתקנה של דק עץ איכותי במיוחד. את הדקים מעץ אפשר למצוא כיום במתחמים רבים - בגינות ובחצרות פרטיות של אנשים, בפארקים ציבוריים, בגני אירועים, במתחמים עסקיים, ובעוד מקומות נוספים. היתרון הוא שהעץ נותן תחושה טבעית, ולכן משתלב היטב עם שטחים ירוקים. מעבר לכך, לדקים יש יתרון חשוב מאד של חיסכון במים - לא צריך לגדל מתחתם צמחיה, ובכך שומרים על תחזוקה פשוטה וחסכונית יותר, ועדיין שומרים על מראה טבעי במיוחד (לכן הדקים הללו פופולריים מאד בגינות פרטיות). עם זאת, לפני שרצים לבחור בדק כזה או אחר- מה חשוב לדעת על תהליך הבחירה וההתקנה שלהם?

באיזה עץ לבחור?
קודם כל, אם אתם בוחרים להתקין דק עץ, אתם צריכים לחשוב מהו העץ שירכיב את הדק שלכם. כיום יש לא מעט עצים שמהם מכינים דקים. הנפוצים ביותר הם דקים מעץ איפאה או דקים מעץ קומורו. ישנם דגמים נוספים, קצת פחות נפוצים כגון דקים מעץ קרוליינה או מעץ אורן, אך גם הם נחשבים מקובלים למדי. ההבדלים בין העצים הללו יכולים להיות רבים מאד - החל במחיר שלהם, ועד לעמידות שלהם נגד מזיקים. כדי לבחור את העץ המתאים נסו לחשוב על המקום שבו הדק יותקן - האם זה מקום שבו תהיה תנועה של בני אדם רבים, או בני אדם ספורים? מהם תנאי האקלים במקום שבו הדק מותקן? כמה זמן תוכלו להקדיש לתחזוקה של הדק? כל אלו יעזרו לכם, בשיתוף עם מומחה, לבחור בעץ המתאים להרכבת הדק.
להתקין בגובה - שימו לב שאם אתם מתקינים דק עץ בחצרות או בגינות אשר מחוברות לבית שלכם, יש חשיבות עצומה לגובה של הדק. מדוע? משום שהדק חשוף כמובן למי גשמים. אם הדק הוא גבוה יותר מהרצפה במים שלכם, אזי תהיה תופעה שבה המים על הדק ינסו להתנקז לתוך הבית שלכם, ומספיק לילה אחד שבו תשכחו את הדלת של המרפסת פתוחה, כדי שתקומו להצפה. לכן, מקובל מאד שרצפת הדק תהיה נמוכה, ואל במקצת מהרצפה בבית, וכך אתם יוצרים ניקוז לכיוון הנכון של החצר.
מתי כדאי לטפל בדק? - ברמה השוטפת, כדאי לבצע טיפולי תחזוקה עבור דק עץ פעם בשנה לפחות. המטרה היא לחדש לרוב את השכבה העלינוה שלו, לבצע לו טיפול נגד מזיקים, ולראות האם הוא זקוק לבציעה מחדש. אחת לכמה שנים בוודאי מומלץ לצבוע שוב את הדק. כמובן שאם אתם מזהים בעיה בדק - יש לטפל בה באופן נקודתי.
תרומה אדירה לכל מתחם

קשה מאד לתאר במילים עד כמה הדקים יכולים לתרום למראה של הגינה, החצר, המתחם או הפארק שבו הם מותקנים. הם פשוט משדרגים כל מתחם שבו הם מותקנים - והם גם נוחים ופרקטיים במיוחד