הדק בבית שלנו הוא מרכיב חשוב מאין כמותו של איכות החיים שלנו, וחשוב לשמור עליו

אין כל ספק כי רצפת דק היא מרכיב איכותי במיוחד בבתים שבהם היא קיימת. הדק, שמשווה לחצר הבית שלנו מראה טבעי וכפרי, הוא מרכיב שאנחנו משקיעים בו לא מעט, ושמשמש אותנו בצורה איכותית במיוחד בחיי היום יום שלנו באופן קבוע. ניתן אפילו להגיד כי לדק יש השפעה מהותית על איכות החיים בבית שלנו – הן מבחינה עיצובית וויזואלית והן מבחינת השימוש היום יומי בו. עם זאת, במרבית המקרים הדק עשוי מחומר טבעי – עץ – וחומר זה הוא גם נתון כמובן לשחיקה ולבלאי, וחשוב לדעת לשמור על הדק שלנו ולשוות לו מראה חדש ככל הניתן באופן קבוע, עם שירות איכותי של חידוש דקים.
כיצד מבצעים בדיוק תהליך איכותי של חידוש דקים, ומתי עלינו לבצע אותו?

• מתי יש לחדש את הדק? תהליך איכותי של חידוש דקים הוא תהליך שאנחנו צריכים לבצע בפרקי זמן משתנים, ואין לוח זמנים נכון, שכן לכל סוג של עץ ודק, ולכל תוואי של מזג אוויר ותנאים של שחיקה בהם הדק נתון, הפרמטרים הללו משתנים. ניתן להגיד כי כאשר אנחנו מבחינים כי יש הבדלי צבע מהותיים בין חלקים שונים של הדק, וכאשר יש הבדל בטקסטורה ובצורה של אזורים מסוימים של הדק, אנחנו צריכים להזמין שירות מקצועי שיבצע עבורנו חידוש.

• כיצד מחדשים דק? חידוש של דקים הוא תהליך שיכול להתבצע בכמה וכמה אופנים בנפרד או ביחד. תהליכים של צביעה, של מריחת שמן מגן, של שיוף וליטוש ושל הסרת שכבות פגומות – הם כולם תהליכים רלוונטיים כאשר אנחנו רוצים לחדש דקים. עם זאת, חשוב גם להבין כי לעתים יהיה צורך לבצע את כולם ביחד, ולעתים רק אחד או שניים מהם – הכל בהתאם לניתוח האיכותי של מצב הדק ושל החידוש לו הוא זקוק.

שירות איכותי בתחום חידוש הדקים מבטיח לנו דק איכותי לאורך זמן רב ככל הניתן שירותים איכותיים בתחום של חידוש דקים פשוט יחזירו את הדק שלכם שנים אחורה. קשה להאמין, לפעמים, עד כמה מדובר במרכיב איכותי בחיי היום יום שלנו, עד שאנחנו לא רואים את הדק המחודש ונפעמים מהמראה שהוא מחזיר לבית שלנו.