טבקו (איפאה)     Tabebuia

כיום כבר ברור כי דקים הם מגמה מובילה בעיצוב הבית האיכותי שלנו

לא בכל בית ממוצע במדינת ישראל יש יכולת לעצב חצר, גינה או כל מרחב חיצוני איכותי אחר. זוהי פריווילגיה ששמורה רק למי שהצליח להגיע לאיכות חיים של בית פרטי או לכל הפחות של דירת גן איכותית. במצב שכזה, הופכת החצר לאחד המרכיבים המהותיים והחשובים ביותר של איכות החיים בבית שלנו, וחשוב במיוחד לעצב אותה ולתכנן אותה בצורה הטובה ביותר כך שהיא תשלב בין אסתטיקה ואיכות חיים בשהות בה ובין חסכנות ותכנון יעיל. האלמנט המוביל, בהקשר זה, הוא דקים – משטחי עץ איכותיים שהופכים לרצפה החיצונית שלנו, כשהם מהווים אלמנט עיצובי איכותי במיוחד מצד אחד, ומצד שני גם חוסכים לנו לא מעט בעלויות של תחזוקת הגינה. כעת נבין את יתרונותיו של סוג אחד של דק – דק טבקו.

קצת על האפשרות של דק טבקו, ועל היתרונות של שימוש בסוג זה של דק בבית שלנו

מה זה בדיוק? דק טבקו הוא דק שעשוי מעץ שנקרא עץ איפאה, או בשמו הנפוץ יותר בעברית איפאה טבקו. באופן כללי, עץ האיפאה הוא עץ שמתאפיין במשקל סגולי גבוה, עמידות גבוהה במיוחד בשחיקה ובפגעי הזמן, ועמידות בפני תנאי מזג אוויר שונים. בדרך כלל כאשר אנחנו מתכננים דק עשוי מעץ זה, אנחנו מניחים בסיס שיחזיק את המשקל הגבוה של העץ, ונהנים מדק איכותי בעל יתרונות רבים.
מה היתרונות? עמידותו של דק האיפאה בפני שחיקה מסוגים שונים מבטיחה לנו שימוש ארוך שנים בו, עם תחזוקה שוטפת מינימלית ועם התאמה לכל סוגי מזג האוויר ההפכפכים במדינת ישראל. מדובר בדק שמתאים גם לאזורים גשומים וקרים וגם לאזורים שטופי שמש במשך רוב שעות היום.
דק איפאה טבקו הוא אחד מסוגי הדקים הנפוצים ביותר בישראל, ויש לכך סיבה טובה

דק טבקו הפך, עם השנים, לאחד מסוגי הדקים הנפוצים ביותר במדינת ישראל, אם לא לנפוץ ביותר. יש לכך סיבה טובה – כשאנחנו מתכננים ורוכשים דק הדבר החשוב ביותר הוא שהדק ישמש אותנו בצורה הטובה ביותר לאורך זמן רב ככל הניתן, וזה בדיוק מה שאנחנו מקבלים עם דק איפאה טבקו.