טיק בורמזי Tectona grandis

טיק בורמזי – העמיד והאיכותי ביותר במשפחת העצים המשמשים לבניית דקים

עץ הטיק הבורמזי נחשב כיום לסוג העץ האיכותי והעמיד ביותר בעולם כולו. זוהי עובדה פשוטה וברורה, כזו שהובילה לצריכה גבוהה במיוחד של עץ הטיק הבורמזי עבור מטרות שונות של מוצרי עץ, מה שהוביל גם להגבלה של הצריכה והייצוא של העץ הזה על ידי ממשלת מיאנמר (בורמה המודרנית). ומה הופך את עץ הטיק הבורמזי לאיכותי כל כך? ובכן, מדובר בעץ קשה בעל שמנים טבעיים רבים, שהופכים אותו לעמיד במיוחד בפני פגעי מזג אוויר, פגעי רטיבות או חום, וכן יכולת הרחקה עצמית של מזיקים מכל סוג. בנוסף, ביחס לסוגי עץ קשים אחרים, הוא נחשב לקל יחסית לעיבוד ורך יחסית. בקיצור, קל לראות מדוע דק טיק בורמזי נחשב לאיכותי כל כך – ונבין בדיוק מה האפשרויות והיתרונות של דק זה.

היתרונות שנקבל מבנייה של דק טיק בורמזי, והאפשרויות שנוכל ליישם באמצעותו

יתרונות – מעבר לכך שדק טיק בורמזי נחשב כיום גם ליוקרתי ביותר והאיכותי ביותר, חשוב להבין את המקור של התפיסה הזאת. ובכן, בראש ובראשונה מדובר בדק עמיד במיוחד שמתאים לחצר הבית שלנו בכל עונות השנה, ואין צורך לכסות אותו או להגן עליו – הוא עושה זאת בעצמו. בנוסף, גם ממזיקים שיהרסו אותו אין לנו מה לפחד – חלק מתכונותיו הטבעיות של הטיק הבורמזי הן דחיית חרקים.
אפשרויות – את דק הטיק הבורמזי ניתן להתקין ולהתאים עבור מגוון רחב מאוד של מטרות בחיי הבית שלנו. דוגמה טובה אחת לכך תהיה, כמובן, חצר הבית שלנו, אך באותה המידה מדובר בדק שיכול להתאים גם למרפסת, לחלקים חיצוניים של בריכה או של ג'קוזי – ולכל מה שרק תרצו להתאים את סוג הדק האיכותי ביותר בשוק כיום.
דקים איכותיים ברמה הגבוהה ביותר מתקינים עם שירות ברמה הגבוהה ביותר

דק טיק בורמזי הוא לא דבר של מה בכך, ומדובר בהשקעה לא קטנה שצריך לתכנן בצורה נכונה. בהתחשב בכך, חשוב לבחור גם בשירות איכותי ברמה הגבוהה ביותר בתחום הדקים, שיבטיח לנו את היישום האיכותי ביותר של הדק האיכותי הזה בבית שלנו.